درباره ما

بنکدار یک شبکه اجتماعی از تولیدکنندگان و خریداران :

همانطور که مستحضر هستید بازاریابی و فروش محصولات یکی از بزرگترین معضلات و مشکلات تولیدکنندگان در حوزه های مختلف است. به طوری که تولیدکننده پس از ماه ها سعی و تلاش و تولید محصولات با کیفیت و مرغوب نگران فروش این محصولات است که علت آن چیزی جز نبود زیر ساخت لازم برای معرفی این محصولات و ارائه آنها به بازار هدف نیست. نبود این امکان باعث سو استفاده عده ای فرصت طلب برای ماهی گیری ازین آب گل آلود شده است. به نحوی که با خرید تولیدات با کمترین قیمت و فروش آنها با بالاترین قیمت ضربه جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد کرده اند. تولید کننده نیز چون راه دیگری برای فروش این محصولات ندارد و از طرفی به درآمد و پول دست رنج خود نیاز فوری دارد مجبور به پذیرش شرایط این افراد سودجو شده و با چشمانی اشکبار محصولاتی که مانند فرزند خود با خون دل و عرق جبین پرورش داده و تولید کرده است را با کمترین قیمت ممکن به دلالان بی انصاف واگذار می کنند.

البته لزوم وجود واسطه ها در چرخه اقتصاد بر هیچکس پوشیده نیست اما تا زمانی که بستری برای معرفی و عرضه محصولات به عموم خریداران و ایجاد یک فضای رقابتی برای خرید و فروش محصولات با مناسبترین قیمت نباشد انحصار خرید این محصولات با واسطه های غیر ضروری، سود جو و بی انصاف است که در برخی مواقع با ایجاد مافیا اقدام به قیمت گزاری های غیر عادلانه برای برخی محصولات نموده و برای سود بیشتر کمر تولید کنندگان، کشاورزان و دامداران را می شکنند.

راه حل:

با توجه به موضوعات بیان شده یکی از اقدامات لازم برای حل این مشکلات و معضلات ایجاد بستری برای عرضه محصولات توسط تولید کنندگان و بررسی و مقایسه محصولات توسط خریداران برای انجام بهترین خرید می باشد. در تیر ماه سال ۹۸ جمعی از جوانان این مرز و بوم به این فکر افتادند که برای ایجاد این بستر سایتی اینترنتی راه اندازی کنند تا در آن تولیدکنندگان و خریداران در سراسر ایران بتوانند به سادگی با هم در ارتباط باشند. این فکر منجر به راه اندازی سایت و نرم افزار موبایل « بُنکدار » به آدرس ‌ Bonakdaar.comگردید.

هدف ما:

ما در اولین روز تشکیل تیم بُنکدار و تصمیم برای راه اندازی این سایت هدف اصلی خود را کمک به تولید کنندگان برای فروش محصولات خود در کمترین زمان و با مناسبترین قیمت و نیز مشاوره و کمک به خریداران نهایی برای خرید بهترین و با کیفیت ترین محصول قرار دادیم. از دیگر اهداف این سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-ایجاد یک شبکه اجتماعی از تولیدکنندگان جهت تبادل اطلاعات و تجربیات.

-ارائه مطالب آموزشی در حوزه تولید و فروش.

-کمک به اصلاح قیمت محصولات در بازار.

-شناسایی ظرفیت های صادراتی و کمک به تسهیل روند صادرات محصولات مختلف.

-کمک به رونق تولید در کشور.

فروشندگان و خریداران از دید ما:

تعریف ما از فروشنده و خریدار به این شرح است:

فروشنده:

1- تولیدکننده محصول

2- افرادی که محصول را از تولیدکننده خریده ، درجه بندی ، فرآوری و یا بسته بندی کرده و آماده فروش نموده اند (مثل کارگاه های فرآوری ابتدایی محصولات و بوجاری ها).

خریداران:

1- کارگاه ها و کارخانجات فرآوری محصولات.

2- صادرکنندگان محصولات.

3- افرادی که در مراکز قانونی و با مجوزهای قانونی نسبت به خرید و فروش عمده محصولات اقدام میکنند (بُنکداران).

نحوه انجام کار در سایت ما:

دراین سایت نحوه ارائه محصولات به این نحو است که فروشندگان عزیز می بایست ابتدا در سایت به عنوان «فروشنده» ثبت نام نمایند. پس از بررسی و اهراز هویت و صلاحیت فروشنده و عقد قرار داد با سایت بنکدار یک پنل فروش در اختیار فروشنده قرار خواهد گرفت که از طریق آن  می تواند نسبت به ثبت و فروش محصولات خود اقدام نماید. تیم فروش و بازاریابی ما نیز هم در فضای مجازی و هم به صورت میدانی با خریداران هدف مذاکره و محصولات ثبت شده را به آنها ارائه می کنند. چنانچه خریدار راغب به خرید محصولی باشد ما دست فروشنده را در دست خریدار قرار داده تا مذاکرات لازم را با هم انجام دهند. اگر این مذاکرات به نتیجه رسید ما به عنوان معتمد عمل کرده مبلغ توافق شده را از خریدار گرفته و تا زمان تحویل و تایید محصول توسط خریدار نزد خود به امانت نگه میداریم و پس از تحویل و تایید محصول توسط خریدار مبلغ را به حساب فروشنده انتقال میدهیم.